شما می توانید پرسش های حقوقی خود را از طریق فرم تماس و یا ارتباط با دفتر از طریق شماره های تماس پایین سایت مطرح نمایید

آیا با فوت مرد،حقوق بازنشستگی وی قطع می گردد؟

در رابطه با حقوق مرد بعداز فوت زمانیکه زن و مرد هر دو بازنشستگی میگیرند

آیا با فوت مرد،حقوق بازنشستگی وی قطع می گردد؟ title=

سوال:در رابطه با حقوق مرد بعداز فوت زمانیکه زن و مرد هر دو بازنشستگی میگیرند ،وقتی مرد فوت کند بازنشستگی زن قطع میشود؟ زن میتواند دو حقوق دریافت نماید؟


پاسخ:

مطابق ماده ۴۸ قانون حمایت خانواده،زوجه دائم متوفی از حقوق وظیفه یا مستمری وی برخوردار میگردد و حتی ازدواج مجدد زوجه مانع دریافت حقوق مذکور نیست. و در صورت فوت شوهر بعدی و تعلق حقوق به زوجه در اثر آن، بیشترین مستمری ملاک عمل است.

طبق بند ۲ ماده ۴۸ دریافت حقوق بازنشستگی توسط زن مانع دریافت حقوق وظیفه و مستمری متوفی نیست.

 


  بیشتر بخوانید:

نام و نام خانوادگی
رایانامه
*
کدتصویری کدداخل تصویر
 
آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود
دنبال کنید

برای آموزش روزانه تکنیک ها و نکات حقوقی روزانه ما را در شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی و داوری وکلای سرزمین آفتاب مشهد دنبال کنید

در کمتر از ۳۰ دقیقه از طریق تلفن مشکل خود را توسط وکلای متخصص حل کنید تعیین وقت اینترنتی مشاوره حقوقی غیر حضوری از تمام شهرهای ایران

تعیین وقت